Betonowe deski szalunkowe – BDS

Betonowe deski szalunkowe to uniwersalny system deskowania traconego, który zastępuje drogie oraz czasochłonne tradycyjne systemy szalowania. Za jego pomocą można wykonywać: ławy fundamentowe lub płyty fundamentowe.
Zaletą tego rozwiązania jest prostota montażu i wykonania fundamentu. Stosując betonowe deski szalunkowe wyraźnie można skrócić czas szalowania, dzięki prostocie montażu, jak również dzięki braku konieczności demontażu. Zastosowanie systemu minimalizuje powstanie odpadów. Deski szalunkowe można łączyć za pomocą żabek klinowych, ściągów, szpilek, itp. Do montażu wystarczy szlifierka kątowa, wiertarka, oraz młotek.
System nie koliduje z projektowanym zbrojeniem konstrukcyjnym – zaprojektowane belki zbrojeniowe są wkładane w taki sam sposób jak w przypadku tradycyjnego fundamentu.
Powstały fundament zapewnia znacznie lepsze parametry nośności, wytrzymałości, nasiąkliwości, mrozoodporności oraz nie wymaga przeciwwilgociowej izolacji fundamentów (ale jej nie wyklucza, technologicznie można ją wykonać jak w przypadku tradycyjnego fundamentu).

Dane techniczne elementu podstawowego
Grubość: 4 cm
Długość: 250 cm
Wysokość: 40 m
Waga: 80 kg
Istnieje możliwość produkcji elementów o dowolnym wymiarze.

Related Posts